Sdružení ochrany spotřebitele

                                        
 
Dovolujeme si Vám představit Sdružení ochrany spotřebitelů - asociaci, která úspěšně od roku 2003 působí na českém trhu. 
Sdružení obrany spotřebitelů – Asociace (SOS – Asociace) je nestátní nezisková organizace založená za účelem pomáhat spotřebitelům a prosazovat jejich práva. Od roku 2003 bezplatně pomáháme spotřebitelům – začínali jsme v Jihomoravském kraji, odkud jsme však velmi záhy rozšířili svoji působnost i do dalších krajů a v současné době pomáháme spotřebitelům z celé České republiky. Bezplatné právní poradny máme v kraji Jihomoravském v Brně a Vyškově. 
 
Jsme tu pro vás a vždy vám rádi pomůžeme zorientovat se ve vašich právech. Aby však naše pomoc byla efektivní, je nutné, abyste se na nás obrátili co nejrychleji!
 • Máte problémy s reklamací?
 • Chcete odstoupit od smlouvy?
 • Nevíte, zda máte nárok na vrácení poštovného?
 • Řešíte problémy s předváděcí akcí, podomním či pouličním prodejem nebo s nákupy přes internet?
 • Věc, kterou jste si nechali zhotovit na zakázku, neodpovídá smlouvě?
 • Znáte dozorové orgány a víte, kdy se na ně obracet?
Vedle naší hlavní činnosti, kterou je osobní, telefonické a internetové právní poradenství pro spotřebitele, se věnujeme také dalším aktivitám. V rámci našeho sdružení fungují pracovní skupiny specializované na různé oblasti spotřebitelského práva (obuv a oblečení, potraviny a zdraví, bydlení, telekomunikace, exekuce a insolvence, cestovní ruch, dětské zboří, finance), připravujeme pro vás brožury a letáky, které jsou k dispozici zdarma v našich osobních poradnách, podílíme se na připomínkování zákonů, spolupracujeme s dozorovými orgány i dalšími organizacemi, pořádáme také školení pro podnikatele. Naše další činnosti:
 • Pořádáme besedy pro spotřebitele.
 • Spolupracujeme s médii.
 • Zlepšujeme spotřebitelsko-podnikatelské prostředí - program Garance ochrany spotřebitele.
 • Provozujeme také osobní poradnu ve věcech sociálních a rodinně-právních.
 • Jsme členy Spotřebitelského poradního výboru při MPO ČR.
 • Od dubna 2013 opět poskytujeme mimosoudní řešení spotřebitelských sporů.

Poradenství spotřebitelům poskytují naši odborní právní poradci, kteří jsou pravidelně proškolováni a jejichž znalosti jsou opakovaně ověřováni zkouškami odborných právních poradců.

Jako nezisková organizace jsme závislí na práci našich dobrovolníků a na dotacích. Pokud nás chcete podpořit a získat tím i něco pro sebe, můžete se stát naším členem. My získáme vaši podporu, vy zase nadstandardní služby, např. přednostní právní poradenství, placené brožury za sníženou cenu a další výhody. Naše členská základna se stále rozrůstá, a proto bychom Vám tímto chtěli poděkovat za projevenou podporu.
 
Naše poradenství postupně rozšiřujeme o další obory, např. spotřebitel – pacient, spotřebitel – nájemce. Důvodem jsou vaše časté dotazy a žádosti o pomoc v oblasti reklamací zdravotních pomůcek a lékařských zákroků (různých laserových kosmetických úprav, zubních náhrad atd.) a časté změny v nájemních vztazích (např. jednostranné zvyšování nájemného, skončení nájemní smlouvy apod.), kdy pacient i nájemce jsou slabší stranou, kterou je třeba chránit.
 
Jsme také členem Asociace nestátních neziskových organizací. Spolupracujeme i s většinou vysokých škol v Brně, jejichž studenti po absolvování zkoušek a obdržení certifikátu pracují jako odborní právní poradci v našich poradnách.
 
Kontakty: 
Sdružení obrany spotřebitelů - asociace
Mečová 5, 602 00 Brno
tel: +420 542 210 778
mail: info@asociace-sos.cz
www.asociace-sos.cz