Tiskové zprávy

NÁVŠTĚVA LICHTENŠTEJNSKÉHO PRINCE - 2.10.2013

Dne 2. října 2013 navštívil Brno, Krajskou hospodářskou komoru jižní Moravy a VUT v Brně princ Constantin von Lichtenstein, nejmladší syn vládnoucího knížete monarchie Lichtenštejnsko Hanse Adama. Princ Konstantin přijel na zasedání správní rady společnosti „Po stopách Lichtenštejnů o.p.s“ jejímž je čestným předsedou. Tato společnost se zabývá nejen historií, která spojuje Moravu a rod Lichtenštejnů ale i současností, neboť Lichtenštejnsko, je jako stát je velmi inspirující a je zajímavé sledovat trendy v této zemi. 

ARÉNA POLITIKŮ - 1.10.2013

V úterý 1.10.2013 se v Rotundě pavilonu A na brněnském výstavišti uskutečnila "Aréna politiků" - diskuzní setkání s krajskými lídry politických stran, které mají dle dlouhodobých nestranných průzkumů veřejného mínění největší šanci uspět v podzimních parlamentních volbách. Akce se zůčastnilo 153 osob z řad podnikatelů a veřejnosti. Níže naleznete tiskovou zprávu.

PILOTNÍ KURZ VYŠKOLIL PRVNÍ "INOVAČNÍ PORADCE" - 20.9.2013

Dne 20. září 2013 se v prostorách školicího střediska VARS Brno uskutečnil workshop, který byl završením školícího kurzu s názvem „Vzdělávání inovačních poradců“. Tento kurz je součástí stejnojmenného projektu, který je v současnosti realizován podnikatelským a inovačním centrem BIC Brno za finanční podpory z operačního programu „Vzdělávání pro konkurenceschopnost“. Projekt přímo reaguje na potřeby Jihomoravského kraje, které jsou specifikovány v Regionální inovační strategii, konkrétně „Zajistit dostatek kvalitních lidských zdrojů pro podporu inovativního podnikání“, což je také jeden z hlavních předpokladů zvyšování konkurenceschopnosti regionu. „Cílem projektu však není vyškolit co největší počet účastníků, ale především vytvořit komplexní vzdělávací systém, který bude zpracován na míru cílové skupině, a který v budoucnu pomůže rozvoji kvalifikované pracovní síly a následně inovačnímu podnikání v Kraji“,zdůrazňuje ředitel BIC Brno Karel Kouřil.