• khkjm.cz
  • Akce
  • Převodní ceny - na co být připraven v případě daňové kontroly

Akce

Kalendář událostí

Předchozí měsíc Předchozí den Následující den Následující měsíc
Vyhledat
Převodní ceny - na co být připraven v případě daňové kontroly
úterý, 11. červen 2019, 09:00 - 14:00
Shlédnutí : 365
Kontakt Dagmar Sedláčková, 532 194 928, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Seminář pořádá Regionální hospodářská komora Brno ve spolupráci s AÚ – účetnictví a daně, spol. s r.o. Moore Stephens s.r.o. 

Cíl semináře:
Představení problematiky převodních cen, jak se v nich co nejrychleji zorientovat, a na příkladech z praxe ukázat, jaké nečastější chyby mohou vést ke kontrole převodních cen ze strany finančního úřadu, jak těmto chybám zabránit, a jak v případě potřeby vést řízení se správcem daně, který metodiku převodních cen zpochybňuje.


Program:
Postup při zpracování dokumentace k převodním cenám
Závazné posouzení
Nejčastější důvody pro zahájení kontroly převodních cen
Průběh daňové kontroly
Řešení případů cestou dohadovacího řízení
Aktuální judikatura v oblasti převodních cen
Očekávané změny v oblasti převodních cen (ATAD)


Přednášející:
   
Ing. Lenka Lopatová 
patří mezi největší odborníky na problematiku převodních cen /transfer pricing/ v České republice. V současné době daňová specialistka v Moore Stephens s.r.o. s předchozí praxí na Finančním úřadě pro Plzeňský kraj (2008-2015), kde měla  zodpovědnost za daňové kontroly převodních cen. Ve spolupráci s Generálním finančním ředitelstvím připravovala podklady pro dohadovací řízení vedená se zahraničními daňovými správami v případech, kdy nesprávné nastavení převodních cen ve skupině, mělo za následek dodatečné doměření daňové povinnosti a česká entita se dovolávala uplatnění práva na zamezení dvojího zdanění. Kromě převodních cen zajišťovala přímou spolupráci s bavorskou a se saskou daňovou správou, v rámci které získala zkušenosti s výměnou informací a procesními postupy německého správce daně při souběžně prováděných daňových kontrolách přeshraničních transakcí.

Místo Pavilon RHK Brno, Výstaviště 1 (areál BVV)