Akce

Kalendář událostí

Předchozí měsíc Předchozí den Následující den Následující měsíc
Vyhledat
Daňové a účetní aktuality
pondělí, 24. únor 2020, 09:00 - 13:00
Shlédnutí : 257
Kontakt Bc. Tomáš Synek, GSM: + 420 724 613 020, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přednášející:
Ing. Jiří Klíma

Jako daňový poradce poskytuje právní pomoc a finančně ekonomické rady ve věcech daní, odvodů, poplatků a dalších podobných plateb. Kromě lektorské činnosti se ve své firmě věnuje vedení účetnictví a zpracování mezd. Je členem představenstva Sdružení účetních a daňových poradců v Brně.

Předmět semináře:

Seminář bude zaměřen zejména na novinky v účetní a daňové legislativě roku 2019 a 2020.
Předmětem semináře bude výklad novelizací zákona o daních z příjmů, zákona o dani z přidané hodnoty a daňového řádu schválených v roce 2019 a výhled na rok 2020. Výklad bude doplněn o aktuální výklady a stanoviska GFŘ, závěry KOOV a zajímavé judikáty.

Program semináře:

  • Změny v zákoně o DPH– datum uskutečnění zdanitelného plnění, změny v organizaci DPH ve společnosti (dříve sdružení), změny v rozšíření režimu přenesení daňové povinnosti, změny v úpravě či vyrovnání odpočtu, plánované úpravy 2020.
  • Změny zákona o dani z příjmů– změny u právnických osob a společných ustanovení zákona (oblast daňově účinných nákladů, daňové odpisy, nakládání s technickým zhodnocením pronajatého majetku atd.), změny v osvobozených příjmech, v příjmech ze závislé činnosti, v odčitatelných položkách od základu daně i slevách na dani a daňovém zvýhodnění, změny pro rok 2020.
  • Diskuse, dotazy.
Místo učebna OHK Hodonín–Kasárenská 4, 695 01 Hodonín